Project Description

MyEsteeme – AR wspiera edukację dzieci

Klient

aplikacje mobilne | AR

MyEsteeme to szwedzki startup zajmujący się zabawkami i przeznaczonymi dla dzieci pomocami naukowymi wspierającymi naukę równego traktowania oraz samoocenę. Celem firmy była digitalizacja i rozszerzenie oferty o aplikację używającą AR.

Wyzwania

Głównym wyzwaniem tego projektu było połączenie świetnych dydaktycznych treści MyEsteeme z wykorzystaniem nowych technologii. Podchodząc do realizacji, zadawaliśmy sobie pytanie: W jaki sposób technologie AR i AI mogą wesprzeć MyEsteeme w nauczaniu dzieci o wartości równego traktowania oraz budowaniu dobrego samopoczucia?

Rozwiązanie

W Innovation Zone powstały dwie aplikacje mobilne wykorzystujące oparte o AI computer vision oraz AR:

MyEsteeme – Search & Learn: adresowana do przedszkolaków aplikacja wykorzystująca spersonalizowaną technologię machine learning (ML), pozwalającą na rozpoznawanie własnych lalek oraz kart, które wraz z aplikacją tworzą pedagogiczną grę edukującą o równym traktowaniu, realizującą wskazania szwedzkiej podstawy programowej.

MyEsteeme – Sea Adventure: to ambitne doświadczenie mieszanej rzeczywistości, przeznaczone dla starszych dzieci. Wykorzystuje technologie ML i AR, by przekształcić otaczający gracza świat w przygodę. Gra zachęca do aktywności fizycznej , która monitoruje z wykorzystaniem kamery i czujników urządzenia mobilnego, na którym jest używana. Celem gry jest przeciwdziałanie trendowi spadku aktywności wśród dzieci.

Korzyści

Współpraca pozwoliła MyEsteeme na zbudowanie obecności projektu w przestrzeni cyfrowej, a przez to na ewoluowanie na kolejny poziom. „Zespół pracował w Agile’u, dzięki czemu co dwa tygodnie otrzymywaliśmy aktualizację statusu projektu. To nam pozwoliło na eksplorowanie, testowanie i zmienianie pomysłów w czasie trwania projektu. Bez tego prawdopodobnie nigdy nie osiągnęlibyśmy naszej wizji.” Mówie Leslie Alfredsson, założycielka MyEsteeme
Button Text